HomeFinanceBuffettův Berkshire Hathaway převezme pojišťovnu Alleghany za téměř 12 miliard. USD

Buffettův Berkshire Hathaway převezme pojišťovnu Alleghany za téměř 12 miliard. USD

Konglomerát Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta v pondělí informoval, že kupuje pojišťovací společnost Alleghany Corporation za téměř 12 miliard USD. Nabídka konglomerátu byla o více než čtvrtinu vyšší než cena akcie Allegheny v závěru minulotýdenního obchodování. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a portálu CNBC.

Berkshire oznámil, že se dohodl na koupi pojišťovací společnosti za 11,6 miliardy USD (10,54 miliardy eur) v hotovosti. Za akci Alleghany nabídla společnost Warrena Buffetta 848,02 USD. Ve srovnání s páteční (18. 3.) uzavírací cenou akcie pojišťovací firmy to představuje více než 25procentní prémii a oproti průměrné ceně akcie za posledních 30 dní 16procentní prémii.

Pojišťovací firma, kterou založili v roce 1929, působí zejména v oblasti úrazového pojištění a pojištění majetku. Po dokončení kontraktu, s čímž se počítá v posledním kvartálu letošního roku, by měla Alleghany působit v rámci Berkshire Hathaway jako samostatná divize.

Navzdory výrazné prémii je však akvizice pojišťovací společnosti ze strany Berkshire Hathaway stále jen zlomkem ve srovnání s hotovostí, kterou nashromáždil konglomerát ke konci loňského roku. Její objem dosáhl téměř 147 miliard USD.