HomeInvesticeGazprom si na aukcích nerezervoval extra kapacitu pro export plynu přes Ukrajinu

Gazprom si na aukcích nerezervoval extra kapacitu pro export plynu přes Ukrajinu

Ruský energetický koncern Gazprom si v pondělí v aukcích nezarezervoval extra kapacitu pro export plynu přes měřící stanice Sudža a Sochranovka na hranicích s Ukrajinou. Ukázaly to v pondělí údaje z regionální rezervační platformy.

Dodatečnou kapacitu pro export plynu nad rámec pevných smluv si ruský státní monopol Gazprom zarezervuje, když obdrží požadavky od klientů.

Dvě aukce přes měřicí stanice Sudža a Sochranovka byly bez udání důvodu zrušeny, ukazují údaje evropské platformy na rezervaci kapacity plynu.

Další dvě exportní aukce na duben přes propojovací bod Velké Kapušany na slovensko-ukrajinské hranici a ropovod Jamal do Polska a Německa se mají uskutečnit později v pondělí.

Gazprom dosud neodpověděl na žádost agentury Reuters o komentář ke zrušeným aukcím v případě stanic Sudža a Sochranovka.

V samostatné zprávě ruský gigant uvedl, že pokračuje v dodávkách plynu do Evropy přes Ukrajinu v souladu s požadavky evropských spotřebitelů, přičemž nabídky zůstaly 21. března na úrovni 104,7 milionu kubických metrů, což je v porovnání s víkendem téměř nezměněno.

TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.