HomeFinanceV MHD bude jezdit opět v režimu školní rok

V MHD bude jezdit opět v režimu školní rok

Výjimkou budou prozatím linky 50, 75 a 7. Ve všech vozech MHD bude zároveň cestujícím umožněn nástup i předními dveřmi. TASR o tom informoval mluvčí bratislavského městského dopravce Martin Chlebovec.

„V souvislosti s celostátním uvolňováním protipandemických opatření zavádíme několik změn, které zvýší přepravní kapacitu a zlepší komfort cestování MHD,“ uvedl mluvčí s tím, že obnovují i ​​otevírání dveří poptávkovým tlačítkem.

V Bratislavě jezdila MHD od 29. listopadu 2021 v prázdninovém režimu. Důvodem byla protipandemická opatření as nimi související snížená mobilita. DPB však počty cestujících pravidelně monitoroval a vyhodnocoval, čemuž přizpůsoboval výpravu některých spojů.

Pro zahájení prezenčního vyučování i vyšší počet cestujících od 14. března začaly všechny tramvajové linky jezdit v režimu školní rok a režim se změnil i na více trolejbusových i na některých autobusových linkách.

DPB od začátku pandemie onemocnění COVID-19 v roce 2020 omezil z bezpečnostních a preventivních důvodů výstup a nástup přes přední dveře vozu MHD. Vyhrazení prostoru u předních dveří označil reflexní páskou mezi držadly a oznámením.