HomeByznysTesco prodlužuje mimořádnou potravinovou sbírku na pomoc lidem.

Tesco prodlužuje mimořádnou potravinovou sbírku na pomoc lidem.

Bratislava 21. března (TASR/OTS) – Pro velký zájem zákazníků Tesca i charitativních organizací pomáhajících uprchlíkům z Ukrajiny řetězec prodlužuje trvání mimořádné potravinové sbírky až do 27. března 2022. Zájemci o pomoc uprchlíkům z Ukrajiny na Slovensku tak mají ještě další týden navíc na koupi trvanlivých potravin a hygienických potřeb v obchodech Tesca nebo přes Tesco Online nákupy.

,,Těší nás, že i potravinová sbírka v našich prodejnách Tesco ukazuje obrovskou solidaritu našich zákazníků s lidmi prchajícími před konfliktem na Ukrajině. Od 7. března 2022 dosud zákazníci darovali úžasných 20 tun potravin a hygienických potřeb. Tesco vždy stálo u lidí v nouzi a jejich podpora je pro nás důležitá, i proto pro velký zájem o pomoc uprchlíkům z Ukrajiny prodlužujeme mimořádnou potravinovou sbírku o další týden. Dary našich zákazníků po skončení sbírky Tesco ještě zdvojnásobí,“ prozradila Katarína Pšenáková, ředitelka komunikace pro Tesco na Slovensku.

Darované trvanlivé potraviny a hygienické potřeby řetězec předá Slovenské katolické charitě a Potravinové bance Slovenska. Ty je dále rozdistribuují tam, kde je to nejvíce zapotřebí – na hranice s Ukrajinou a na místa po celém Slovensku, kde jsou lidé z Ukrajiny ubytováni.

Mimořádná potravinová sbírka začala v pondělí 7. března 2022 ve všech obchodech Tesco na Slovensku kromě expresů. Zákazníci mohou přispět do sbírky koupí trvanlivých potravin či hygienických potřeb navíc při svém běžném nákupu do 27. března 2022. Ke sběru potravin a drogerie budou za pokladní zónou vyhrazeny speciálně označená místa, kam mohou zboží položit.

Potraviny vhodné k darování jsou trvanlivé potraviny jako například rýže, těstoviny, konzervy či luštěniny, které budou směřovat na pomoc již ubytovaným lidem, ale také trvanlivé potraviny vhodné k okamžité konzumaci nebo s minimální potřebou úpravy, které budou směřovat hlavně na pomoc na hranicích s Ukrajinou , jako jsou instantní polévky, jídlo v konzervách, sladkosti, dětská kojenecká výživa, ale také čaje a káva. Z hygienických potřeb pomohou ženské hygienické potřeby, šampony i mýdla.

Zákazníci se mohou zapojit do potravinové sbírky i online, a to rychlou a jednoduchou možností darování potravin přes službu Tesco Online nákupy. Lidé si online mohou vybrat ze tří balíčků pomoci – základní balíček v hodnotě 5 eur, střední balíček v hodnotě 7 eur a velký balíček v hodnotě 12 eur.